Èd apre Adopsyon pou Fanmi yo

Ale nan kontni

Aksesib Navigasyon ak Enfòmasyon

Sèvi ak lyen sa yo pou byen vit navige nan paj la. Nimewo a pou chak se kle nan chemen kout.

Tradui

Ou nan paj sa a: Èd apre adopsyon pou fanmi yo

Biwo Sèvis Timoun ak Fanmi an angaje l pou l idantifye koneksyon ak sèvis fanmi adoptif ki bezwen sipò yo chèche pi souvan. Lis kontak yo gen entansyon pou kouvri pi gwo ranje bezwen yo. Tanpri konnen ki jan repons lan santi w pou ou; si yon bagay sanble pa satisfè bezwen fanmi w, eseye yon lòt founisè oswa menm yon lòt direksyon.

Si oumenm oswa yon moun ou konnen kounye a nan danje imedyat pou yo blese, nou ankouraje w pou w rele 911 kounye a.

Sit wèb Resous/Enfòmasyon

Sèvis pou Timoun ak Fanmi

OCFS ak depatman sèvis sosyal lokal ou a disponib pou sipòte ak ede fanmi adoptif yo. Tanpri konsidere kontakte depatman sèvis sosyal lokal ou a, ansanm ak lòt ajans ki nan lis la a pou ede w idantifye sèvis ki nesesè yo, dirije w bay resous kominotè yo ak lòt paran adoptif yo, oswa jis pou w koute w.

Finansman TANF apre adopsyon

Gouvènè Cuomo Anonse $1.57 Milyon Pou Sèvis Apre Adopsyon

Konsèy Nouyòk pou Timoun Adoptab (Serving NYC)

Kontakte pwogram nan:
Joann Buttaro
333 W 39th Street, 2yèm etaj
New York, NY 10018
212-475-0222

Sant Resous Permanans Rejyonal yo (PRC)

PRC yo travay pou:

PRC yo sèvi fanmi apre adopsyon ak fanmi apre gadyen. Fanmi apre adopsyon yo se fanmi ki finalize adopsyon pitit yo. Yo enkli nenpòt manm fanmi adoptif, kit adopsyon an se te yon adopsyon ajans (piblik oswa ajans volontè otorize); yon adopsyon plasman prive; oswa yon adopsyon entènasyonal. Fanmi apre gadyen legal yo enkli fanmi ki gen gadyen legal timoun nan ak yon akò KinGAP apwouve oswa fanmi ki gen gadyen legal san yon akò KinGAP.

Abbott House

Kontakte pwogram nan: Althea Milton, amilton@abbotthouse.net
100 Commerce Drive, Suite 101, New Windsor, NY 12553
914-740-6225

Sèvi konte Dutchess, Sullivan, Ulster, ak Westchester.

Kowalisyon Fanmi Adoptif ak Adopsyon nan New York
Pwogram Asistans Adopsyon ak Gadyen pou Tout Moun (AGAPE Southern Tier Finger Lakes)

Kontakte pwogram nan: Renee Hettich, renee@affcny.org
950 Danby Road Suite 318, Ithaca, NY 14850
607-272-0034
888-354-1342

Sèvi konte Broome, Chemung, Schuyler, ak Tompkins.

Kowalisyon Fanmi Adoptif ak Adopsyon nan New York
Pwogram Asistans Adoptif ak Gadyen pou Tout Moun (AGAPE Hudson Valley)

Kontakte pwogram nan: Sharon Williams, sharon@affcny.org
108 Main Street, Suite 5, New Paltz, NY 12561
845-679-9900
888-354-1342

Sèvi konte Columbia, Delaware, Dutchess, Greene, Orange, Putnam, Rockland, Sullivan ak Ulster.

Kowalisyon Fanmi Adoptif ak Adopsyon nan New York
Pwogram Asistans Adoptif ak Gadyen pou Tout Moun (AGAPE Central NY)

Kontakte pwogram nan: Renee Hettich, renee@affcny.org
950 Danby Road, Suite 318, Ithaca, NY 14850
607-272-0034
888-354-1342

Sèvi konte Cayuga, Chenango, Cortland, ak Madison.

Kowalisyon Fanmi Adoptif ak Adoptif nan New York
Pwogram Asistans Adoptif ak Gadyen pou Tout Moun (AGAPE Long Island)

Kontakte pwogram nan: Samantha Fuhrman, samantha@affcny.org
21 Greene Avenue, Amityville, NY 11701
631-598-1983
888-354-1342

Sèvi konte Nassau, Putnam, Rockland, ak Suffolk.

Katolik Charities Diosèz Rochester
DBA Katolik Charite nan Finger Lakes

Kontakte pwogram nan: Dyak Peter Dohr, peter.dohr@dor.org
94 Exchange Street, Geneva, NY 14456
315-789-2686

Sèvi konte Ontario, Orleans, Seneca, Wayne, ak Yates.

Konsèy Kowòdinasyon Swen Timoun nan North Country

Kontakte pwogram nan: Jamie Basiliere, jamie@primelink1.net
PO Box 2640, 194 US Oval, Plattsburgh, NY 12901
518-561-4999

Sèvi Clinton, Essex, Franklin (enkli St. Regis Mohawk Indian Reservation), Hamilton, ak St. Lawrence konte.

Kay Timoun Konte Jefferson

Kontakte pwogram nan: Karen Richmond, Krichmond@nnychildrenshome.com
PO Box 6550, 1704 State Street, Watertown, NY 13601
315-788-7430

Sèvi Franklin (gen ladann St. Regis Mohawk Indian Reservation), Jefferson, Lewis, Oswego, ak St. Lawrence konte.

GA (Gustavus Adolphus) Family Services, Inc.

Kontak pwogram yo:
Karl Wiggins, karlw@lutheran-jamestown.org
Erika Garcia, egarcia@lutheran-jamestown.org
200 Gustavus Avenue, Jamestown, NY 14701
716-665-2116

Sèvi Cattaraugus, Chautauqua, Erie, Niagara, ak konte Wyoming.

Hillside Children's Center - Binghamton

Kontak pwogram yo:
Tess Mahnken-Weatherspoon, tmahnken@hillside.com
Beth Harrington, bharring@hillside.com
840 Upper Front Street, Binghamton, NY 13905
607-722-2507

Sèvi konte Alleghany, Broome, Chemung, Onondaga, Steuben, ak Tioga.

Hillside Children's Center - Rochester

Kontak pwogram yo:
Tess Mahnken-Weatherspoon, tmahnken@hillside.com
Karen Kelley, kkelley@hillside.com
1 Mustard Street, Rochester, NY 14609
585-654-1463

Sèvi konte Genesee, Livingston, Monroe, ak Wyoming

New Alternatives for Children, Inc.

Kontakte pwogram nan: Patricia Bryant-Reid, pbreid@nackidscan.org
37 West 26th St, 6th Floor, New York, NY 10010

Sèvi senk minisipalite Vil Nouyòk.

New York Council on Adoptable Children

Kontakte pwogram nan: Joann Buttaro, jbuttaro@coac.org
333 W 39th St, 2nd Floor, New York, NY 10018
212-475-0222

Sèvi senk minisipalite Vil Nouyòk.

Sant Timoun ak Fanmi Parsons

Kontakte pwogram nan: Suzanne D'Aversa, Suzanne.daversa@northernrivers.org
60 Academy Road, Albany, NY 12208
518-426-2600

Sèvi konte Albany, Fulton, Montgomery, Rensselaer, Saratoga, Schenectady, Warren, ak Washington.

The Family Center, Inc.

Kontakte Pwogram nan: Marya Gilborn, mgilborn@thefamilycenter.org
493 Nostrand Ave, Brooklyn, NY 11216
718-230-1379

Sèvi senk minisipalite Vil Nouyòk.

Sant Katye a

Kontakte pwogram nan: Patrice VanNortwick, patricev@neighborhoodctr.org
624 Elizabeth Street, Utica, NY 13501
315-272-2615

Sèvi: konte Oneida, Herkimer, Otsego, ak Schoharie.